do naszego świata!

Logo szkołys

Społeczna Szkoła Podstawowa OMEGA w Katowicach

Książka

Pobierz i zapoznaj się ze statutem szkoły

Strzałka
Grafika Sowa

Ponad 30 lat w edukacji

„OMEGA” to placówka z bogatym bagażem doświadczeń. Na jej prestiż pracowały kolejne pokolenia uczniów oraz zespoły pedagogiczne. To Szkoła o wieloletnich tradycjach wynikających z takich wartości jak: równość, szacunek, tolerancja, sprawiedliwość i odpowiedzialność. Stawiamy czoła wyzwaniom globalizacji i dajemy radość z nauki. Uczymy empatii, współpracy i działania na rzecz innych. Motorem naszych działań naukowych i twórczych jest życzliwa atmosfera.

Rakieta

Nowoczesne środki dydaktyczne

każda klasa wyposażona w dotykowe tablice interaktywne, rzutniki oraz komputery. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania multimedialne:

Magiczna Interaktywna Ściana łącząca aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością, stanowiąca znakomite narzędzie edukacyjne oraz nieocenioną pomoc w zajęciach rehabilitacyjnych ukierunkowanych na podwyższenie sprawności ruchowej i sensorycznej.

FunFloor – interaktywna podłoga, która jest doskonałym narzędziem wspomagającym naukę. ClassVR - niemożliwe staje się rzeczywistością, przenosząc uczniów do niewyobrażalnych środowisk, w których mogą doświadczyć rzeczy nie z tego świata!

ClassVR – niemożliwe staje się rzeczywistością, przenosząc uczniów do niewyobrażalnych środowisk, w których mogą doświadczyć rzeczy nie z tego świata!

Żarówka

Indywidualne podejście do ucznia

każde dziecko jest niepowtarzalną, wyjątkową osobowością, której pomagamy odnaleźć swój potencjał. Dzięki mało licznym klasom gwarantujemy właściwą stymulację rozwoju poznawczego, społecznego, emocjonalnego i fizycznego.

Długopis

Z nami Twoje dziecko się nie nudzi

bogata oferta edukacyjna oparta na interdyscyplinarności oraz holistycznym podejściu do problemów i zagadnień poruszanych na zajęciach. Oferujemy liczne zajęcia pozalekcyjne, warsztaty tematyczne, wycieczki poznawcze, wyjścia do kina, teatru, filharmonii.

Ludzie

Opieka specjalistyczna

pedagog, psycholog, logopeda, rehabilitant.

Ikona oka

Bezpieczeństwo

monitoring na terenie szkoły oraz opieka profesjonalnych ochroniarzy. 3 świetlice z podziałem na grupy wiekowe czynne od 7.10 – 17.30

Zapraszamy do naszego świata